Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Objekty na google mape

Mapa sa nemusí korektne zobraziť, vzhľadom na to, že Google zmenil podmienky využívania máp. Zobrazenie mapy nie je možné momentálne ovplyvniť.
temp-image
Zoznam objektov na mape
TypNázovTextObrázok
CintorínCintorín
KostolEvanjelický kostol z roku 1658
Hrad, zámok. kaštielKaštieleV chránenom areáli Bohunický park sa nachádzajú dva kaštiele. Starší z kaštieľov (pôvodne zemianska kúria) bol postavený na začiatku 17. storočia Petrom Bartakovičom. Túto renesančnú kúriu v 19. stor. prestavali Ňáriovci v romanticko - neogotickom slohu. Novší kaštieľ postavený v klasicistickom slohu je z roku 1816, prestavaný bol v roku 1954. O jeho výstavbu sa zaslúžil Ignác Ňári. Na tympanóne sa nachádza erb znázorňujúci leva a labuť, nad ktorými je medzi dvoma skríženými vetvami hviezda. Obidva kaštiele sú vďaka ich majiteľovi Ing. Viktorovi Karelovi zrekonštruované.
ÚradObecný úradBohunice 48
MúzeumVodný mlyn Bohunice - vysunutá expozícia Tekovského múzeaMlyn sa skladá z obytnej a technickej časti. Obytná pozostáva z izby, kuchyne a komory, ku ktorej prilieha pivnica a je zariadená dobovým nábytkom. Technickú časť tvorí mlynica s funkčnými a kompletnými mlynskými strojmi a kolesovňou. Vodný mlyn si môžete pozrieť od mája do októbra.

dnes je: 18.8.2018

meniny má: Elena, Helena

webygroup
ÚvodÚvodná stránka