Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PoďakovanieVytlačiť
 

5.8.2017 sa v našej obci konalo podujatie Tkanie pokrovce v prednej chyži, gazdiná sa nimi pýši. Pripomenuli sme si ďalší kúsok z našej 747 ročnej histórie. Veď tkanie, priadky, vyšívanie boli práce, ktorým sa venovali v každej rodine cez jesenný a zimný cyklus.

Kultúrny program spestrili: Saška Kvitkovská a Nikoleta Tošalová s básňou o Bohuniciach, Natálka Kvitkovská a Ninka Dragosavac zahrali na flaute a husliach, ženská spevácka skupina PO-KU-S z Tlmáč prišla s pásmom Ženy na jarmoku, dobrú náladu spravilo slovenské regge s príchuťou novodrevnej ľudovky  v podaní N3O a Niečo dobré, p. Miroslav Borbuliak predviedol ohnivú barmanskú show a p. Palo Vigláš, nám spieval a hral až do rána. Na tváre detí i dospelých maľovala Sylvia a deti povozil poník od Ing. Viktora Karela.

Súčasne prebiehala súťaž vo varení gulášu - VI. ročník Bohunického kotlíka. Súťaže sa zúčastnilo 11 družstiev: JRD Bohunice, Dudákovci, Chrobáčikovia, Blond team, Miprim team, Dolný rad, Korytnačky, Dobrotovci - Glézlovci, Schnaps, Jama a Obec Bohunice. Výsledok súťaže:

1. miesto: Blond team

2. miesto: Miprim team

3. miesto: Schnaps

Gratulujeme! Sláva víťazom, česť porazeným.

Ocenené boli všetky zúčastnené družstvá za ich snahu a námahu, ktorú si dali počas horúceho letného dňa. Patrí im všetkým veľká vďaka. Gulášmajster 2017 - Blond team - si odniesol za prvé miesto vyrezávanú sochu od miestneho rezbára p. Radoslava Šeligu. Radko, ďakujeme.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja a Nadácie ZSE. Materiálne projekt podporili: PZ Roháč Jabloňovce, ELEKTROBAT - Ján Kollár s manželkou Magdalénou, p. Ladislav Zacharov, Ing. Viktor Karel, p. Miriam Hochsteigerová, p. Igor Kňažovič, p. Patrik Gažo a CAMFIL, s. r. o. Srdečne ďakujeme.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli s realizáciou akcie: občanom, chalupárom, členom DHZ Bohunice, zamestnancom obce a všetkým ostatným. Ďakujeme.


 
 

dnes je: 21.7.2018

meniny má: Daniel

webygroup
ÚvodÚvodná stránka