Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

VÝZVAVytlačiť
 

Západoslovenská distribučná, a. s. v súlade so zákonom č. 251/2012 Z. z. § 11 ods. 1, 3 o energetike a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

vyzýva

všetkých vlastníkov, nájomcov alebo správcov /ďalej len vlastníkov/ nehnuteľností, na ktorých sa nachádzajú nadzemné i podzemné elektrické vedenia v majetku Západoslovenská distribučná, a. s. na odstránenie a okliesnenie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky vedení distribučnej sústavy a to v rozsahu podľa § 43 zákona č. 251/2012 Z. z. v platnom znení.

Požadovaný konečný termín vykonania prác je 15. 3. 2019.

Uvedené sa netýka takých stavov, kde pri nadzemných el. vedeniach je porast alebo konáre vzdialené od vodičov menej ako 2 m. V takýchto prípadoch je orez potrebné vykonať zo strany vlastníka ihneď.

V prípade, že táto lehota uplynie márne, Západoslovenská distribučná, a. s. vykoná odstránenie a okliesnenie stromov a porastov v zmysle oprávnenia vyplývajúceho z § 11 zákona č. 251/2012 Z. z. v platnom znení.

Využitie drevnej hmoty po oreže alebo jej likvidácia je v plnej kompetencii a zodpovednosti vlastníka nehnuteľnosti.

O  nevyhnutné vypnutie vedenia z bezpečnostných  dôvodov pre prípad výrubu a orezu porastov je nutné požiadať v lehote min. 25 dní pred plánovanou realizáciou prác na Západoslovenská distribučná, a. s., tel. č. +421(0)37-7763639

 

Súbor na stiahnutie Upozornenie_ZD.pdf Upozornenie_ZD.pdf (316.3 kB)
Súbor na stiahnutie Vyzva_ZD.pdf Vyzva_ZD.pdf (382.9 kB)

 
 

dnes je: 13.11.2018

meniny má: Stanislav

webygroup
ÚvodÚvodná stránka